"Enter"a basıp içeriğe geçin

Blogspot Ayarları Nasıl Yapılır ?

Eğer blogspot ile site açma işlemini gerçekleştirdiyseniz şimdi ayarlarını yapma vakti.Aşağıda ki adımları takip ederek sitenizi nasıl yapılandırabileceğini öğrenebilirsiniz.Bu sitenizin SEO değerlerini yükseltecektir.Böylelikle arama motorları üzerinden daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

blogspot ayarları

Burada dikkat etmeniz ve önem ifade eden üç kısım var.Başlık,açıklama ve yayıncılık..

Başlık: Sitenizin arama motorlarında ilk görünen kısmıdır.Bu kısma sitenizin içeriğini anlatan,tıklanma sayınızı arttırabilecek şeyler yazmalısınız.Aynı zamanda bu 65 karakteri geçmemelidir.Çünkü google buraya yazacağınız 65 karakteri göstermektkedir.Yani fazlasını yazdığınız takdirde aram motorlarında gözükmeyecektir.

Açıklama:Burası ise başlıktan sonra önemli olan bir diğer kısımdır.Burası ise 300 karakteri geçmemeli ve başlıktan bir tık daha ayrıntı içermelidir.

Blog adresi:Bir diğer önemli kısımsa adresinizdir.Adresiniz üretiğiniz içerikler bir alakası olabileceği gibi markada olabilir.Yani kısa harflerle oluşan anlamsız bir şey de olabilir.Ama ürettiğiniz içerikle alakalı bir adres olursa bu arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir.Ama dediğim gibi bu şart değildir.

blogspot ayarları

User-agent: Mediapartners-Google

Disallow:

User-agent: *

Disallow: /search Allow: / Sitemap: http://sitenizinadi.blogspot.com.tr/feeds/posts/default?orderby=UPDATED

Değişiklikleri kaydettikten sonra bu sayfada ki ayarlarda tamamdır.

Blogspot İçerik Eklerken Yapmanız Gereken Ayarlar

Bunların yanında eklediğiniz içeriklere de bazı ayarlar yapmanız iyi olacaktır.Öncelikle içerik ekleme sayfasını açmalısınız.

blogspot seo ayarları
blogspot seo ayarları
blogspot ayarları

Bu ayarları özenle yaptığınız zaman google sıralamalarında daha iyi yerlerde olacaksınız.Böylelikle arama motorlarından zahmetsiz bir trafik elde etmiş olacaksınız.

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Tarafımızca Değerlendirildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.