"Enter"a basıp içeriğe geçin

C Programlama 10 Tane Örnek Vize Sorusu

Bilgisayar Mühendisliğine başlayan arkadaşlara yardımcı olmasıyla oluşturduğum.Bu serinin çok faydalı olup/olmayacağından şüpheliyim.Fakat genede türkçe kaynak olması amacıyla en çok bilinen örneklere bir kaç basit ekleme yaparak bu yazıyı oluşturdum.Soruların cevapları ve açıklamaları için orada verilen bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#1 C Programlama Vize Sorusu

Bu soruda bir problemi koda dökmeniz istenmiş.Karar yapıları denilen if-else koşulları kullanılmış.Bunun yerine switch-case yapısıda kullanılabilirdi.Soruyu inceleyip sizde kendiniz basit değişikliklerle geliştirebilirsiniz.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#2 C Programlama Örne Vize Sorusu

Bu soruda ise sonsuz döngü ve tip dönüşümü kavramları test edilmeye çalışılmış.Gene çok zor bir soru olmasa da incelenmesi gerekebilir.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#3 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Bu sorunun gayet algoritmik bir soru olduğunu düşünüyorum.Sorunun cevabına hemen bakmamanızı tavsiye ederim.Yani sizinde bildiğiniz gibi herkesin kendine has bir kodlama tarzı vardır.Bunun için kendiniz sonuna kadar soruyla debeleşin.Çünkü ancak bu şekilde kendi içinizde ki o size has olan tarzı keşfedebilirsiniz.Kendinizi bu şekilde geliştirmiş olursunuz.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#4 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Gene birinci sorunun birazcık daha gelişmişi olarak düşünebilirsiniz.Bu soruda da iç içe karar yapılarını göreceksiniz.Gene her ne kadar çok zor bir soru olmasada çözülmesi gerekir.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#5 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Bu soruda klasik bir soru bence.Bu soruyu çözmek için matrislere hakim olmak gerekir.Fakat genede ben yazının içinde sizlere gerekli açıklamaya yaptım.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#6 C Programlama Örnek Vize Sorusu

İf-else ve while döngülerinin iç içe olduğu bir teoremin kodlandığı bir sorudur.Bu soruyu kodlarken zevk alacağınıza inanıyorum.Açıkçası ben bu tarz problemleri kodlarken çok zevk alıyorum. Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayınız.

#7 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Matematiksel ifade ve karar yapıların olduğu çok zor olmayan bir soru.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayın.

#8 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Kullanıcıdan bir sayı girmesi isteniyor.Girilen sayi asalsa ekrana asal yazdırılması değilse girilen sayiya en yakin asal sayiyi yazdırılmasi isteniyor.Bu soruyu değişik bir yolla çözdüm.İçerisinde fonksiyonlar ve döndürdüğü değerlere bağlı olarak işlemler gerçekleşiyor.Bu sorunun başka şekilde çözümlerini de görmüştüm.Fakat ben böyle çözdüm.Bence bu cevap hoşunuza gidecektir.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayın.

#9 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Luhn algoritması yani kredi kartı doğrulama algoritması istenmiş.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayın.

#10 C Programlama Örnek Vize Sorusu

Matematiksel bir kavram olan cullen sayı kavramının algoritması istenmiş.Güzel bir soru olduğunu düşünüyorum.Soruya gitmek ve cevabı incelemek için tıklayın.

Tarafımızca Değerlendirildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.