"Enter"a basıp içeriğe geçin

Blogspot İle Ücretsiz Website Nasıl Açılır ?

Blogspot Altyapısını Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

  • %100 ücretsiz google blog servisidir.
  • Kolay bir arayüze sahip olsa da ne yazik ki wixin altyapısı kadar kolay değildir.
  • İleri derecede bir yazılım ve photoshop bilgisi gerekmese de bazı durumlarda yazılım bilginizin olması kolaylık sağlayacaktır.
  • Sınırsız altyapısıyla(hosting) dosyalarınızı barındırırken sıkıntı yaşamazsınız.Özellikle büyük verilerinizi(kısa film,eğitim belgeleri vs.) paylaşacağınız bir blog açacaksanız bu servis çok işinize yarayacaktır.
  • Siteniz hiç bir şekilde kötü niyetli kişilerin eline geçemez.Aslında çok aşırı bir iddia gibi oldu.Fakat siteniz google altyapısıyla çalıştığı için sitenizin dışarıdan bir etkiyle hacklenmesi için bütün google servisinin hacklenmiş olması gerekebilir.

Bunların yanında alanadiniz.blogspot.com uzantısıyla birazcık kullanıcı dostu olmaktan uzaklaşıyor.Ayrıca gireceğiniz içeriklerde URL’leriniz de tarihte bulunmaktadır.Buda kullanıcı deneyimini düşüren bir başka şeydir.Ama bütün bunlara rağmen eğer ki ilk defa blog açacaksanız kesinlikle tavsiye edebilirim.Bu işi sevmeye başladığınızı ve yapabildiğinizi gördüğünüz zaman imkanlarınızı yükseltebilirsiniz.

Blogspot İle Ücretsiz Website Nasıl Açılır ?

  • Aşağıda ki butona tıklayıp açılan sekmeden sonra aşağıda gördüklerinizi adım adım uygulayınız.
blogspot site açma
blogspot site açma
blogspot site açma
blogspot site açma
blogspot site açma
blogspot site açma

Tebrik ederim, sanal dünyada artık varsınız.Bu dünyada yalnızca tüketici olarak değil belki de üretici olarak yer alacaksınız.Bu aşama gayet kolaydı.Fakat bundan sonra ki her şey sizin merakınız ve sabır becerilerinizle ilgilidir.Çünkü başlamak sonunu getirmekten çok çok daha kolaydır.

Blogunuzu Arama Motorlarına Nasıl Kaydedersiniz ?

Google’ye Nasıl Site Kaydedilir ?

Her ne kadar bir blog sahibi olsanızda blogunuz arama motorlarında görünmeyebilir.Google dizinine nasıl kaydolursunuz onu aşağıda göstereceğim.

blogu googleye eklemek

Bu aşamadan sonra artık google arama motorunda görünebilirsiniz.Fakat kullanıcıların GOOGLE arama motoruyla sitenize ulaşması için sitenize zaman ayırmalısınız.Bunların yanında kaliteli içerikler üretmelisiniz.Ayrıca SEO kavramını araştırmalısınız.Sitenizin SEO unsularını iyi değerlendirip ona göre içerik üretmelisiniz.

Yandex’e Nasıl Site Kaydedilir ?

Bütün bunları yaptıysanız daha önce oluşturduğumuz “Blogspot İçin Yapılması Gereken Ayarlar” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Tarafımızca Değerlendirildi.

2 Yorum

  1. Merve Merve

    Böyle güzel faydalı bilgileri bizlerle paylaştığınız için öncelikle çok teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.