"Enter"a basıp içeriğe geçin

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır ? Nasıl Bir Yol İzlenmeli ?

Bu yazıda link kısaltarak para kazanmayla ilgili kavramları ve işleyişi anlatmaya çalıştım.Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Link Kısaltma Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Link kısaltma servisleri reklamlı-reklamsız olmak üzere hizmet verirler.Reklamsız olanların ilk amacı uzun linkleri kısaltmaktır.Böylelikle daha paylaşılabilir ve ulaşılabilir olacaktır.Bunların yanında goo.gl ve bit.ly gibi reklamsız servisler ölçüm yapma seçeneği sunar.Bu sayede linkleri hem kısaltmış olursunuz, hemde ölçüm yapabilirsiniz.Linke hangi ortamlardan tıklandığı, ne kadar tıklandığı, gibi bilgileri kullanıcılara reklam sunmadan alabilirsiniz.

Reklamlı hizmetlerin bir çoğu reklamsız servisler gibi hizmet verir.Fakat linke gitmeden önce reklam sunar.Kısaltılmış linke tıkladıktan sonra 5 saniye bekleyip reklamları görmeniz sağlanır.Ardından reklamı gec butonu çıkar.Bu butona bastıktan sonra hedef siteye ulaşabilirsiniz.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz ?

Bu başlığı ikiye ayırabiliriz.Eğer ki düzenli olarak para kazanmak istiyorsanız bir web sitesi oluşturmalısınız.Yada buna benzer düzenli ziyaretçi platformlarına sahip olmalısınız.Bunun dışında ki bir çok yöntem için sürekli paylaşım yapmak zorunda kalırsınız.Yani doğrudan linkleri sürekli yaymalı insanlara ulaştırmalısınız.

Maç Yayınları veya Haberler Paylaşarak[Anlık ve İlgiyle Link Kısaltarak Para Kazanma]

Aslında bir çok sektörde link kısaltarak para kazanabilirsiniz.Fakat elinizde bir kitle olmalıdır.Yada anlık çok büyük kitleye sahip konular olmalıdır.Mesela elinizde hiç kitle olmadığını varsayalım.Akşam saat 7’de yayınlanacak bir maç için insanlar 6.30’dan sonra izleyecek kaynak arayacaklardır.İşte bu sırada sosyal medyaların hepsini kullanabilirsiniz.Birden fazla sosyal medya kaynağını kullanabilirsiniz.Önünüzde ki 30 dakika boyunca çok büyük bir kitle yakalayabilirsiniz.Bunun dışında eğer ki sosyal medya hesaplarınızın var olduğunu kabul edelim.Hesabınızın kitlenisinin aradığı şeyleri onlara link kısaltarak ulaştırabilirsiniz.Telegram üzerinden kitleniz olabilir.Bu kitleyi haber okuması için yönlendirebilirsiniz.Bu yöntem aslında hayal gücünüze ve ilginize bağlı diyebiliriz.Fakat temelde iki kriter var.Elinizde bir kitle bulunması ve aradığı şeyleri onlara vermeniz bu iki parametreye hakim olmalısınız.Böylelikle duruma göre tatmin edici gelirler elde edebilirsiniz.Başlarda hiç gelir elde edemeyebilirsiniz.Tecrübe kazandıkça kendize özgü taktikler geliştirip geliriniz katlayabilirsiniz.

Website veya Platformlarda Düzenli Kitleye Sahip Olmak[Düzenli ve Sürekli İlgili Gerektirmeden Link Kısaltarak Para Kazanma]

Burada elinizde arama motoru veya değişik platformlardan düzenli olarak gelen kullanıcılar vardır.Bu yöntem diğerine göre sürekli ilgilenmenizi gerektirmez.Fakat bu kitleyi elde edene kadar çok daha fazla ilgi gerektirir.Ama belli bir kitleye sahip olduktan sonra linkler kendiliğinden tıklanır.Genelde Warez(bkz: warez) siteler tarafından tercih edilir.Ayrıca takipçili sosyal medya hesapları satın alabilirsiniz.Onlarda da sadece kitlenin ilgi alanına göre içerikleri paylaşabilirsiniz.Paylaştığınız içeriklerin linkini kısaltarak para kazanabilirsiniz.

Aslında hangi yöntemi tercih ederseniz edin.Belli bir taktiğiniz olmalıdır.Yani kimse bir linke tıkladıktan sonra ilk başta karşısına reklam çıkmasını istemez.Yalnızca onlara sunduğunuz şeye ihtiyaçları varsa linke tıklayacaklardır.Bunun için özveriyle düşünüp linklerinizi ona göre kısaltmalısınız.Yoksa link kısaltarak para kazanma yalnızca hayal olarak kalacaktır.Link kısaltarak para kazanma yolunu seçtiğinizde karşınıza bir çok site çıkacaktır.Bu sitelerin hepsi farklı ödeme yolları tercih edebilir.Bende bu yazıda kullandığım ve bizzat ödeme aldığım siteleri paylaştım.Olumlu ve olumsuz yanlarını kendimce ifade etmeye çalıştım.Bundan önce bu sitelerde bulunan bazı kavramları aşağıda kısaca açıkladım.Bu kavramlara hakim değilseniz kısaca göz atmanızda fayda olabilir.

 • CPM: Cost Per Mille kelimelerini baş harflerini kısaltmasıdır.Türkçeye Bin Gösterim Başına Maliyet(BGBM) olarak çevrilebilir.Bu değer bir link kısaltma servisi için ne kadar yüksekse o kadar çok kazanacaksınız.
 • Tıklama Sayısı: İnsanlar paylaştığınız kısaltılmış linklere tıklayabilir.Fakat “reklamı geç” butonuna basmayabilirler.Bu butona basanlar tıklama sayısını ifade eder.

Link Kısaltarak Para Kazanırken Hangi Reklam Firmasını Tercih Etmeliyiz ?

Burada test ettiğim sitenin hit kaynağı arama motorlarıdır.Yani ziyaretçiler arama motoru üzerinden gelmiştir.Bunuda ifade etmekte fayda olabilir.

TR.Link Firmasıyla Link Kısaltarak Para Kazanma

Tr.link adlı siteden bir kaç kere ödeme aldım.Eğer ki bu reklam firmasını tercih edeceksiniz sabredin.Çünkü başlarda CPM oranları düşük olabiliyor.Zamanla artıyor ve bir zaman sonra sabit kalıyor.Ben başlarda 10 lirayla başladım.En son kullanmayı bırakırken 14 lira civarındaydı.

Olumlu Yanları;

 • Ödeme kaynakları arasında papara(30TL EŞİK) ve banka havalesi olması
 • Paparayla alınan ödemelerin hemen geçmesi
 • 13-15tl arasında CPM değerlerinin olması

Olumsuz Yanları;

 • Kısalttığınız linklerde +18 reklamlar çıkabiliyor.
 • Sunucuları ben kullandığım süreçte arada bir çöküyordu.

Bc.vc Firmasıyla Link Kısaltarak Para Kazanma

Olumlu Yanları;

 • CPM değerleri dolara bağlıdır.Genelde dolarda yükseldiği için 15-18tl arasında CPM değerleri var.
 • Ödeme seçenekleri arasında banka havalesi var.Ödeme eşiği de 10$ çok yüksek bir rakam değil.Ödemeleri banka yoluyla aldığınızda herhangi bir kesinti olmuyor.
 • +18 tarzı reklamları yok.

Olumsuz Yanları;

 • Aktif olarak bunu kullanıyorum.Daha herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım.

Exe.io Firmasıyla Link Kısaltarak Para Kazanma

Olumlu Yanları;

 • Yine dolar bazlı olduğu için getirisi iyidir.CPM sabit ve 3.00$’dir.
 • Ödeme alma eşiği düşüktür.Paypal,payeer vs. gibi ödeme yolları vardır.Türkiye üzerinden ödeme almak için en iyi yol payeerdir.Payeer üzerinden kripto para borsalarına oradan da kendi hesabınıza aktarabilirsiniz.(Payeer için 5.00$ ödeme eşiğidir.

Olumsuz Yanları;

 • Kullanıcılar aşina olmadıkları için reklamı bir türlü geçemiyorlar.
 • +18 link paylaşımına izin veriyorlar.
 • CPM 3.00$olmasına rağmen aşırı düşük performans aldım.Açıkçası kullanmayı düşünmüyorum.

Bir kaç reklam firmasının incelemesi daha eklenecektir.

Tarafımızca Değerlendirildi.

2 Yorum

 1. Harun Bey Harun Bey

  Link kısaltarak para kazanma yöntemini herkese tavsiye ediyorum. Detaylı açıkladığınız için ise ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Herkese bol kazançlar dilerim efendim, saygılar.

  • admin admin

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.