"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nasıl Hızlı İndex Alınır ?[Anında, Araç Yardımıyla]

İnternet üzerinde yer almak için bir site veya blog açtınız.Bir şekilde sunucunuzla bağlantı kurup sitenizi hazırladınız.Yavaş yavaş içerik üretmeye başladınız.Bu süreçten sonra sitenizin arama motorlarının botları tarafından indexlenmesi gerekecektir.Fakat indexlenme durumunuz arama motoru botlarının sitenizi ziyaret sıklığıyla alakalıdır.Yeni açılan bir site için botların ziyaret sıklığı düşüktür.Buda başlarda bir çok açıdan sorun yaşamanıza neden olabilir.Fakat en tehlikelisi emek hırsızlığıdır.Yazdığınız içerikler indexlenmeden başkaları tarafından alınıp çalınabilir.Böyle bir durumda sizin kendi elinizle yazdıklarınız arama motorları tarafından “Kopya içerik” muamelesi görebilir.Fakat bunun önüne geçebilirsiniz.Sizin için pek bilinmeyen bir yöntem paylaşacağım.Bu yöntemle en kısa sürede index alabilirsiniz.Fakat paylaşacağım yol bir araç yardımıyla olacaktır.Araç yardımı olmadan index almanız en sağlıklısı olacaktır.Ama başlarda aracı kullanmanızı tavsiye ederim.Bunun için yazıyı tamamen okuyun.

Yeni Açılan Site Google Dizinine Kayıtlı Mı Nasıl Kontrol Edilir ?

Başlamadan önce sitemiz google dizininde kayıtlı mı onu kontrol edelim.Bunun için “site:” komutunu kullanacağız.Google arama motorunu açtıktan sonra “site: sizinsitenizinadresi” yazıp aratınız.

hızlı index alma
hızlı index alma

Sonuçlardan sonra sizde kendi sitenizle karşılaşmalısınız.Bu aşamadan sonra hızlı index alma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.Siteniz Google dizininde ekli değilse aşağıda ki başlığı inceleyin.

Google Webmasters Tools İle Hızlı İndex Alma

Google Webmaster Tools Hesabı Nasıl Açılır ?

Burada ki butona tıklayarak gerekli yerleri açıklamalara uygun doldurunuz.

google webmasters kayıt
google webmasters kayıt
google webmasters kayıt
google webmasters kayıt

WordPress için HTML Etiketiyle Doğrulama Nasıl Yapılır ?

Admin Paneli >> Görünüm >> Tema Düzenleyici >> Sağ kısımda Tema Dosyaları Başlığı Altında “header.php” açıyoruz >> ctrl+f kombinasyonunu kullanarak “<head>” tagını buluyoruz.Ardından <head>hemen altına burada ki kod parçacığını yapıştırıyoruz.Ardından doğrula butonuna basıp google webmaster tools kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Google Webmaster Tools İle Nasıl Hızlı İndex Alınır ?

Google webmaster tools aracına https://www.google.com.tr/intl/tr/webmasters/ burada ki bağlantıya tıklayarak gidiniz.

hızlı index alma
hızlı index alma
hızlı index alma
hızlı index alma

Doğal Yollardan İndex Alma Hızı Nasıl Arttırılabilir ?

Aslında bu sorunun tek bir basit cevabı var.Kullanıcı performansını yeterince arttırdıktan sonra siteniz çok hızlı index alacaktır.Fakat bunu sosyal medya ve diğer platformlarla desteklemeniz gerekiyor.

Ping Servislerini Kullanın

Ping-O-Matic! gibi servisler hızlı index almanıza yardımcıdır.Çok spamlamadan arada kullanmanız kesinlikle olumlu etki edecektir.

https://pingomatic.com/

Sosyal Paylaşım Yapın

Sitenize ait sayfaları twitter,facebook gibi sosyal mecralarda paylaşın.Buradan hem ziyaretçi çekebilirsiniz.Hemde index alma hızınıza yardımcı olacaktır.

Sosyal İmleme Siteleri Hızlı İndex Almaya Yardımcıdır

Sosyal imleme sitelerini çok splamlamadan kullanmalısınız.Çünkü burası arama motoru botları tarafından çok ziyaret edilir.Bir sürü sosyal imleme sitesi bulabilirsiniz benim kullandıklarım;

 • https://delicious.com
 • https://medium.com
 • http://www.plurk.com
 • http://slashdot.org
 • http://digg.com
 • http://stumbleupon.com

Düzenli İçerik Girişi ve Ziyaretçi Sahibi Olmak

Sitenize ziyaretçilerin etkileşimde bulunmasıda hızlı index almanızı kolaylaştıracaktır.Fakat benim en etkili bulduğum düzenli içerik girmenizdir.Yani her gün veya haftada bir gibi periyotlarla içerik oluşturduğunuz zaman bunun faydasını göreceksiniz.Zamanında her gün 5 içerik girdiğim bir sitemde bunun etkisini görmüştüm.Yaklaşık 1-1.5 ay geçtikten sonra eklediğim yaazılar ço kkısa sürede indexleniyordu.

Tarafımızca Değerlendirildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.